Tegnestuen

tegnestuen 230x230

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegnestuen beskæftiger sig hovedsageligt med historiske fredede bygninger; slotte og herregårde, kirker og byhuse. Dertil kommer nye som gamle bygninger i bevaringsværdige sammenhænge. I de senere år har tegnestuen også beskæftiget sig med restaurering af gamle industribygninger. Tegnestuen har således specialiseret sig i individuelle byggesager, hvor værdierne i hver enkelt bygning analyseres med det mål, at de i det endelige projekt bliver bevaret og styrket. I plan og udtryk, i stoflighed og detalje at få fortiden frem i nutiden for at kunne aflevere den til fremtiden.

 

    

 

Jørgen Overbys Tegnestue A/S

Slotsvej 46
DK – 6510 Gram

 

Telefon: 74 82 20 86

 

 

 

Jørgen W. Overby

Arkitekt maa
Mobil: 20 28 08 86
E-mail: jorgen@overbys-tegnestue.dk

 

Ditte Schmidt
Arkitekt maa
Mobil: 30 70 66 16
E-mail: ditte@overbys-tegnestue.dk

 

Lisbeth Søkilde
Arkitekt maa
Mobil: 51 64 30 37
E-mail: lisbeth@overbys-tegnestue.dk

 

Lise Nielsen
Arkitekt maa
Mobil: 22 80 17 73
E-mail: lise@overbys-tegnestue.dk

 

Magnus Tästensen
Bygningskonstruktør BTH
Mobil: 27 50 25 96
E-mail: magnus@overbys-tegnestue.dk

 

Rasmus Riedel
Bygningskonstruktør, Arkitekt maa
Mobil: 30 66 55 86
E-mail: rasmus@overbys-tegnestue.dk

 

Annemie Sandahl Pedersen
Arkitekt maa
Mobil: 61 11 24 24
E-mail: annemie@overbys-tegnestue.dk

 

 

 

 

 

 

 

       

 

Der er lukket for kommentarer.